Purchasing Excellence: 8 pijlers van effectief leveranciersmanagement
Welke inkooporganisatie wil qua professionaliteit niet uitblinken? Al bijna een kwarteeuw is het MSU-model hierbij een rots in de branding.
Welke inkooporganisatie wil qua professionaliteit niet uitblinken? Al bijna een kwarteeuw is het MSU-model hierbij een rots in de branding.
Problemen met grote(re) inkooptrajecten zijn vaak te wijten aan gebrekkig stakeholder management. Het betrekken van de juiste interne en externe belanghebbenden, ze op de juiste manier beïnvloeden en zo succes boeken is een kwestie van het zorgvuldig zetten van vijf achtereenvolgende stappen.
Contractbeheer (het proces van het beheren van contracten in een organisatie) is een onderdeel van contractmanagement. Er zijn 7 zaken die altijd geregeld moeten worden om te komen tot goed contractbeheer.
<p><a href="http://www.vakmedianetshop.nl/boeken/inkoop-in-strategisch-perspectief-geheel-herziene-7e-druk" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Inkoop in strategisch perspectief. Shoppen voor professionals</a><br> Auteurs: Arjan van Weele, Jordie van Berkel-Schoonen, Gert Walhof<br> Uitgeverij: B+B Vakmedianet, 2017<br> ISBN: 9789462155183</p>
<p>Deze week is de eerste special verschenen bij het in januari gepresenteerde boek Inkoop in Strategisch perspectief – Shoppen voor Professionals. De special, geschreven door aanbestedingsspecialist <a href="https://www.linkedin.com/in/hein-van-der-horst-68066717/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">mr. Hein van der Horst</a>, gaat over Public Procurement en bevat een bundeling van informatie over inkopen en aanbesteden bij de overheid.</p>
<p>Vrijdagmiddag 24 maart jl. vierde F-Fort haar eerste lustrum tijdens een inspiratie-event in Vianen. Zo'n 90 professionals uit het facilitaire en inkoopwerkveld waren naar het <a href="https://www.mindcenter.nl/" target="_blank" rel="noopener noreferrer">MindCenter </a>getogen om getuige te zijn van een interessante en gevarieerde middag.</p>
<p>De facilitaire inkoop professionaliseren is een heel traject. In zijn presentatie tijdens de Facto-middag 'Succes met aanbesteden' in november 2015, in Breukelen gaf <a href="https://www.tue.nl/universiteit/faculteiten/industrial-engineering-innovation-sciences/de-faculteit/medewerkers/details/ep/e/d/ep-uid/19891662/" target="_blank">Prof. dr. Arjan van Weele, hoogleraar inkoopmanagement aan de TU Eindhoven</a>, nog een aantal tips voor het professionaliseren van facilitaire inkoop.</p>