Facto
  • Start gratis proefperiode
  • Inloggen
  • Werkplek
  • Hospitality
  • Duurzaam
  • Smart FM
  • Catering
  • Schoonmaakbedrijven
    • Actueel
    • Branche
    • Ondernemen
    • Sponsored Content
    • Interviews
    • Blogs
    • Magazines
  • Huisvesting
  • Facto Congres

Al 23 jaar schoonmaakpartners: Gom en Agrifirm maken balans op

Gepubliceerd: 21 apr. 2022Gewijzigd: 06 sep. 2023
Al 23 jaar schoonmaakpartners: Gom en Agrifirm maken balans op

Al 23 jaar maakt Gom schoon bij landbouwcoöperatie Agrifirm. Eerst als een van meerdere schoonmaakbedrijven, sinds 2014 alleen nog samen met Kleentec. Eelke Koehoorn, klantmanager bij Gom Offices, en Henk Deuring, teamleider facilitaire zaken bij Agrifirm, waren er vanaf het begin bij. Wat volgens hen al die tijd de bindende factor was? Voor beide bedrijven staat de schoonmaakmedewerker centraal.

Agrifirm, een coöperatie waarin bijna 10.000 boeren en telers hun inkoopkracht hebben gebundeld, levert aan haar leden onder andere veevoer, zaaizaden en meststoffen. Het veevoer wordt gemaakt op zes productielocaties in Nederland.

Behalve het hoofdkantoor van Agrifirm in Apeldoorn, maakt Gom ook de kantoorruimtes, gangen, was- en kleedruimtes en regelkamers op die productielocaties schoon. En op veel van die locaties doet Gom ook de glasbewassing. “Dat maakt het tot een heel gevarieerd contract”, vertelt Koehoorn. De gespecialiseerde reiniging van de productieruimten is in handen van Kleentec, dat is, net als Gom, ook onderdeel van Facilicom Group.

Geen tender nodig

De samenwerking begon klein. Vanaf 1 januari 1999 maakte Gom een aantal panden van Agrifirm schoon, waaronder het toenmalige hoofdkantoor in Meppel. Maar het contract werd steeds verder uitgebreid en sinds 2014 is Gom, naast Kleentec, de enige schoonmaakpartner op de meer dan twintig locaties van Agrifirm in Nederland. Dat jaar schreef Agrifirm met hulp van adviesbureau Atir een tender uit, die door Gom werd gewonnen. “Gom was niet de goedkoopste”, vertelt Deuring, “maar ze wekten bij ons wel het meeste vertrouwen en kwamen ook met de meest realistische begroting.” Er werd een resultaatgericht contract afgesloten.

Toen dat contract vorig jaar ten einde liep, koos Agrifirm ervoor om niet weer een tender uit te schrijven, maar om Atir alleen te vragen om de nieuwe aanbieding van Gom aan de markt te toetsen. De reden om de concurrentie buiten beschouwing te laten? Alle Agrifirm-locaties gaven aan dat ze tevreden zijn met de schoonmaakkwaliteit.

De leerpunten uit het verleden hebben we wel verwerkt in het nieuwe contract.

Een transparant contract

De samenwerking verliep niet altijd alleen maar soepel. Door personeelswisselingen aan de kant van het Schiedamse schoonmaakbedrijf, ging er de afgelopen jaren weleens iets mis in de communicatie. Alle reden dus om tegen het einde van dat oude contract met elkaar in gesprek te gaan en over en weer verwachtingen uit te spreken.

Die gesprekken resulteerden in een inspanningscontract dat Agrifirm de transparantie geeft waar het om vraagt. Koehoorn: “We leveren als vanouds kwaliteit, maar de leerpunten uit het verleden hebben we wel verwerkt in het nieuwe contract.” Onder het nieuwe contract gaat Gom onder andere werken met duidelijke en controleerbare ruimtestaten per locatie, waarin nauwkeurig wordt bijgehouden wat er in welke ruimte is gedaan en hoeveel inspanning dat heeft gekost. En de communicatie tussen de locaties, rayonleiders en de schoonmakers over het gebruik van de afzonderlijke ruimtes wordt geïntensiveerd en verbeterd. "Het nieuwe contract vormt zo een solide basis voor een succesvolle verdere samenwerking waarin we continu blijven verbeteren", aldus Koehoorn.

Werkgeluk schoonmaakmedewerkers is de basis

In het nieuwe contract staat dat de partijen elk jaar een medewerkerstevredenheidsonderzoek uitvoeren. Want de twee partners zijn het roerend eens: de schoonmaakmedewerker staat centraal.

Koehoorn: “Het siert Agrifirm dat de schoonmaakmedewerkers voor hen altijd op de eerste plaats staan. Ze wilden ook niet dat de aanpassing van het contract van invloed zou zijn op hun inzet.” Het nieuwe samenwerkingscontract zal er dan ook niet voor zorgen dat de contracten van de medewerkers worden aangepast. Hun werkgeluk staat voorop, dus het kan hooguit gebeuren dat ze eens een keer op een andere locatie werken. Deuring: “Mensen zijn ons belangrijkste goed, in dit geval de schoonmakers. En de verantwoordelijkheid voor het welzijn van die mensen, hun werkgeluk, dragen we samen. Daar hebben we als Agrifirm en Gom vanaf het begin ook samen naar gehandeld.”

Bron: Gom

  1. Vacatures

  2. Ministerie van Defensie

    Planner

    Ministerie van Defensie logo
  3. Ministerie van Defensie

    Hoofd Facilitair

    Ministerie van Defensie logo
Bekijk vacatures

Schoonmaaknieuws in je mailbox

Meld je aan en ontvang 2x per week de Service Management nieuwsbrief

Lees ook

  • Het Teylers Museum (Bron: EW Facility Services)
    schoonmaakcontract12 mei 26

    Teylers Museum kiest EW Facility Services als schoonmaakpartner

    Teylers Museum in Haarlem heeft EW Facility Services geselecteerd als nieuwe schoonmaakpartner. Aan de keuze ging een Europese aanbesteding vooraf.

  • schoonmaakcontract8 mei 26

    Gom Zorg en Koninklijke Visio verlengen samenwerking

    Gom Zorg en Koninklijke Visio hebben hun samenwerking verlengd. Beide organisaties werken sinds december 2023 samen, nadat Gom Zorg de aanbesteding voor de schoonmaakdienstverlening won.

  • Contractmanagement4 mei 26

    Sturen op partnership in plaats van prijs: GGD Zuid-Limburg en Fujifilm over contractmanagement

    GGD Zuid-Limburg en Fujifilm opereren in verschillende werelden. De één is gebonden aan aanbestedingsregels, de ander heeft de vrijheid om zelf keuzes te maken. Toch komen ze op één punt opvallend dicht bij elkaar: de manier waarop ze sturen op schoonmaak. Niet door te focussen op de laagste prijs, maar door bewust te kiezen voor kwaliteit, samenwerking en vertrouwen.

  • schoonmaakcontract24 apr. 26

    Stedelijk Museum Amsterdam kiest voor EW Facility Services

    Het Stedelijk Museum Amsterdam heeft na een aanbestedingstraject de schoonmaakdienstverlening gegund aan EW Facility Services.

Mijn artikeloverzicht

Onderwerpen aanpassen

Mijn artikeloverzicht kan alleen gebruikt worden als je bent ingelogd.

Inloggen

Uitgelicht door de redactie

Beeld: Facto.

Deze FM'ers wisselden begin 2026 van baan 

  1. Slimme afvalbak helpt tegen voedselverspilling: meten in plaats van gokken
  2. GesponsordDe échte sleutel tot continuïteit in schoonmaak
  3. Ziekenhuis Nij Smellinghe gaat volledig gasloos: 'Je moet het lef, het geld en de mensen hebben'
  4. Appèl verzorgt vanaf augustus catering Hogeschool Leiden
  5. Maastricht UMC+ koopt mobiele waterkering: 'Bereid je voor op klimaatadaptatie en denk verder dan wat je hebt meegemaakt'
  6. 6 voorbeelden van verduurzaming in de zorg
  7. Amabel Chiarito wint ISS Workplace Talent of the Year 2026

Eerder verschenen

  1. Visie op schoonmaak cruciaal: deze drie kwaliteitscriteria hanteert TU Delft
  2. Schoonmaak-cao rond: meer loon en reiskostenvergoeding
  3. Rijksvastgoedbedrijf vervangt alle verlichting voor 2028
  4. Gentse ziekenhuizen testen hergebruik van ongeopend medisch materiaal
  5. Gesponsord'Wij zorgen dat inkoopprofessionals het verschil kunnen maken'
  6. Het Slotervaart (50.000m2): unieke rol voor FM in multi-tenant zorggebouw
  1. GesponsordManutan maakt duurzaam meubilair inkopen volwassen
  2. Opschalen facilitaire dienstverlening bij Defensie broodnodig: 'Geen tijd te verliezen'
  3. GesponsordRol kantoor anno 2026: 'Meer een sociale en inhoudelijke hub'
  4. Nieuwe schoonmaakaanbesteding TU Delft: 'Zonder ondergrens gaan leveranciers prijsduiken'
  5. Gemeente Amsterdam kiest voor Amstelgebouw voor 20.000 medewerkers
  6. Anders vastpakken is een (mooie) uitdaging
  • Nieuwsbrieven
  • Klantenservice
  • Over Facto
  • Contact
  • Adverteren
  • Vacatures

Direct naar

  • Nieuws
  • Facto Magazine
  • Digimagazine
  • Boeken
  • Facto Academy
  • Partner of choice

Vakkennis

  • Management en organisatie
  • Werkplek
  • Duurzaamheid
  • Hospitality

  • Smart buildings
  • Young Facility
  • Catering
  • Schoonmaak

Ook interessant

  • Schoonmaakbedrijven
  • Arbo Online
  • Hybride werken
  • instagram
  • facebook
  • Facto LinkedIn

Facto is onderdeel van VMN media. Lees in ons manifest waar VMN media voor staat. Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Algemene Voorwaarden en Privacy en Cookie beleid | Privacy instellingen