Facto
  • Start gratis proefperiode
  • Inloggen
  • Werkplek
  • Hospitality
  • Duurzaam
  • Smart FM
  • Catering
  • Schoonmaakbedrijven
    • Actueel
    • Branche
    • Ondernemen
    • Sponsored Content
    • Interviews
    • Blogs
    • Magazines
  • Huisvesting
  • Facto Congres

Asito zet in op ketensamenwerking bij Universiteit Utrecht

Gepubliceerd: 17 okt. 2023Gewijzigd: 18 okt. 2023
Asito zet in op ketensamenwerking bij Universiteit Utrecht
© Asito

Om de algehele dienstverlening bij Universiteit Utrecht te verbeteren, slaat schoonmaakbedrijf Asito de handen ineen met vijf andere facilitaire partners bij de universiteit. De zogeheten facilitaire alliantie trapte op 5 oktober de samenwerking af. Ketencoördinator Linda Beeke van Asito: "We werken voor de Universiteit Utrecht allemaal aan hetzelfde doel: een tevreden klant. Dus is het niet meer dan logisch dat we samen kijken hoe dat beter kan."

De andere partijen in de alliantie zijn cateringpartner Eurest, receptiepartner Embrace Hospitality Services, verhuisdienst Convoi, Beveiligingspartner PROFI-SEC en koffiepartner Maas. Al deze partijen zijn dagelijks aan het werk voor de universiteit en maken dus samen een grote impact op de algehele dienstverlening. In de praktijk zien de partijen echter dat er weinig afstemming met elkaar plaatsvindt en de werkzaamheden daarom niet op elkaar zijn afgestemd. Daarmee worden dus kansen laten liggen op het gebied van efficiëntie en effectiviteit van de dienstverlening. Zonde, vinden alle partijen.

Ook interessant:

Ook interessant:

Maak kans op het winnen van de Best Practice Award 2023

Efficiëntie en effectiviteit samen verbeteren

Op de website van Asito laat innovatiemanager Bram Mensink bij Asito weten dat de alliantie een mooi voorbeeld is van hoe het schoonmaakbedrijf haar slogan ‘samen & schoon’ tot uitvoer brengt. “In de praktijk zien we vaak dat werkzaamheden van ketenpartners niet op elkaar afgestemd zijn en dat de onderlinge communicatie (met de werkvloer) beperkt is. Terwijl dit essentieel is voor het behalen van de gemeenschappelijke doelen en belangen van de klant. Zoals het verhogen van de klanttevredenheid, het reduceren van afval of efficiëntere logistiek. Wat de concrete invulling ook is, elke alliantie is een uitstekend voorbeeld van hoe wij ‘samen & schoon’ interpreteren en met anderen samenwerken aan een betere leefomgeving.”

Duurzaamheid belangrijk thema

Het eerste onderwerp waarop de alliantie zich gaat toeleggen is het vervoer tussen de verschillende locaties van de Universiteit Utrecht. De universiteit zit verspreid over de stad en elke locatie komt met haar eigen specifieke regels en restricties wat betreft het verkeer. Zo heeft de UU ook locaties in de binnenstad. De zes partijen rijden nu onafhankelijk van elkaar naar de verschillende locaties. Dat moet dus beter kunnen, aldus Beeke. “We gaan kijken hoe we dat kunnen verminderen en verduurzamen.” Die verduurzaming zit hem zowel in het combineren van goederentransporten, als onderzoeken of het mogelijk is elektrische auto’s in te zetten die de partijen gezamenlijk gebruiken.

Leestip:

Leestip:

Visie top 3 schoonmaakbedrijven: Grote uitdagingen in de branche vragen om sterke samenwerking

Versterken band partijen

Duurzaamheid is dus een belangrijk pijler voor de alliantie, maar het is niet de enige focus. Ook sociale veiligheid en personeel zijn grote thema’s. Asito is daarbij zelf al bekend met het werken met een facilitaire alliantie. Zo werkt het schoonmaakbedrijf al enige tijd voor Nationale Nederlanden samen met verschillende partners op het thema duurzaamheid. Die ervaring neemt het bedrijf mee naar de alliantie aan de UU. De alliantie aan de universiteit was voor Asito dan ook een meer dan logische stap. Ze hebben al gezien hoeveel voordeel er te behalen valt voor alle betrokken partijen. Logisch volgens Beeke, want de facilitaire partijen bij dezelfde opdrachtgever werken aan hetzelfde doel en lopen in de dagelijkse werkzaamheden vaak tegen dezelfde uitdagingen aan. “Bovendien werken de schoonmakers, beveiligers, cateraars, receptionisten en medewerkers van de verhuisdienst dagelijks met elkaar. Zij zien elkaar als collega’s. Die band tussen de organisaties versterken we nu ook”, sluit Beeke af.  

Lees ook:

  • Is FM klaar voor echte ketensamenwerking? (Blog Michael van der Meer)
  • Edwin Bodaan (locatiemanager bij Laurens): 'De zorg is heel direct, alles wat je doet heeft invloed'
  • Marielle van Duinen: 'Het allermooiste is élke dag bijdragen aan de ideale omgeving'

NIEUW: ENTRA

Haal meer uit de energietransitie met ENTRA, platform voor duurzaamheidsmanagers en professionals. Onafhankelijk, actueel en altijd gericht op oplossingen.

Check ENTRA
  1. Vacatures

  2. Ministerie van Defensie

    Planner

    Ministerie van Defensie logo
  3. Ministerie van Defensie

    Hoofd Facilitair

    Ministerie van Defensie logo
Bekijk vacatures

Schoonmaaknieuws in je mailbox

Meld je aan en ontvang 2x per week de Service Management nieuwsbrief

Mijn artikeloverzicht

Onderwerpen aanpassen

Mijn artikeloverzicht kan alleen gebruikt worden als je bent ingelogd.

Inloggen

Uitgelicht door de redactie

Beeld: Arno Vredevoort, manager Technisch Beheer en Onderhoud bij Nij Smellinghe.

Ziekenhuis Nij Smellinghe gaat volledig gasloos: 'Je moet het lef, het geld en de mensen hebben'

  1. GesponsordDe échte sleutel tot continuïteit in schoonmaak
  2. Appèl verzorgt vanaf augustus catering Hogeschool Leiden
  3. Maastricht UMC+ koopt mobiele waterkering: 'Bereid je voor op klimaatadaptatie en denk verder dan wat je hebt meegemaakt'
  4. 6 voorbeelden van verduurzaming in de zorg
  5. Amabel Chiarito wint ISS Workplace Talent of the Year 2026
  6. Visie op schoonmaak cruciaal: deze drie kwaliteitscriteria hanteert TU Delft
  7. Schoonmaak-cao rond: meer loon en reiskostenvergoeding

Eerder verschenen

  1. Rijkswaterstaat schrapte duurzaamheid bij Zuidasdok: hoe zit dat intern?
  2. Rijksvastgoedbedrijf vervangt alle verlichting voor 2028
  3. Gentse ziekenhuizen testen hergebruik van ongeopend medisch materiaal
  4. Gesponsord'Wij zorgen dat inkoopprofessionals het verschil kunnen maken'
  5. Het Slotervaart (50.000m2): unieke rol voor FM in multi-tenant zorggebouw
  6. GesponsordManutan maakt duurzaam meubilair inkopen volwassen
  1. Opschalen facilitaire dienstverlening bij Defensie broodnodig: 'Geen tijd te verliezen'
  2. GesponsordRol kantoor anno 2026: 'Meer een sociale en inhoudelijke hub'
  3. Nieuwe schoonmaakaanbesteding TU Delft: 'Zonder ondergrens gaan leveranciers prijsduiken'
  4. Gemeente Amsterdam kiest voor Amstelgebouw voor 20.000 medewerkers
  5. Anders vastpakken is een (mooie) uitdaging
  6. Máxima Medisch Centrum start met digitaal bestellen maaltijden voor patiënten
  • Nieuwsbrieven
  • Klantenservice
  • Over Facto
  • Contact
  • Adverteren
  • Vacatures

Direct naar

  • Nieuws
  • Facto Magazine
  • Digimagazine
  • Boeken
  • Facto Academy
  • Partner of choice

Vakkennis

  • Management en organisatie
  • Werkplek
  • Duurzaamheid
  • Hospitality

  • Smart buildings
  • Young Facility
  • Catering
  • Schoonmaak

Ook interessant

  • Schoonmaakbedrijven
  • Arbo Online
  • Hybride werken
  • instagram
  • facebook
  • Facto LinkedIn

Facto is onderdeel van VMN media. Lees in ons manifest waar VMN media voor staat. Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Algemene Voorwaarden en Privacy en Cookie beleid | Privacy instellingen