Facto
  • Start gratis proefperiode
  • Inloggen
  • Werkplek
  • Hospitality
  • Duurzaam
  • Smart FM
  • Catering
  • Schoonmaakbedrijven
    • Actueel
    • Branche
    • Ondernemen
    • Sponsored Content
    • Interviews
    • Blogs
    • Magazines
  • Huisvesting
  • Facto Congres

Jury beoordeelt aanmeldingen voor de verkiezing Schoonmaker van het Jaar 2023

Gepubliceerd: 27 jun. 2023Gewijzigd: 06 sep. 2023
Jury beoordeelt aanmeldingen voor de verkiezing Schoonmaker van het Jaar 2023

Voor de verkiezing Schoonmaker van het Jaar 2023 zijn liefst 120 aanmeldingen binnengekomen. De jury gaat nu aan de slag met het beoordelen van deze kandidaten. Organisator Petra de Bruin vertelt dat dit gebeurt op basis van meerdere criteria. "Wat onderscheidt de uitblinker van een schoonmaakbedrijf of eigen dienst van anderen, hoe draagt de uitblinker het schoonmaakvak positief uit en met welk schoonmaakmiddel/-materiaal/-machine werkt de uitblinker het liefst. Daarna volgt een bezoek door twee juryleden op de locatie van de uitblinker."

Ter voorbereiding op de selectie hebben organisatoren Petra de Bruin en Esther van der Lelie alle online ingezonden formulieren geanonimiseerd. “We hebben de namen van de bedrijven weggepoetst en de grootte van het bedrijf aangevuld om kleinere schoonmaakbedrijven of eigendiensten net zoveel kans te geven op een nominatie voor een jurybezoek als een groot bedrijf of instelling.”

Uitgangspunt is dat zoveel mogelijk bedrijven meedingen naar de tien finaleplaatsen. Van der Lelie: “Natuurlijk willen én gaan we de Schoonmaker van het Jaar bekronen met een unieke vaktitel. Op 20 september wordt het een glitter- en glamourfeest. Daar verheugen we ons enorm op.”

Trots op titel

Het aantal aanmeldingen maakten De Bruin en Van der Lelie bekend in de Captains of Cleaning tv-uitzending van 22 juni, over Mens en machines. In deze uitzending vertelde Antonio Almeida dat hij nog altijd trots is op de felbegeerde titel Schoonmaker van het Jaar 2022. Hij wenst deelnemers aan de verkiezing succes in onderstaand filmpje.

Almeida was ook in beeld in het programma Goedemorgen Nederland, op NPO1, tijdens De Dag van de Schoonmaker op 15 juni. Dit uitzendfragment is terug te zien op het Schoonmaker van het Jaar YouTube-kanaal.

Jury op pad

Vanaf eind juni tot begin augustus gaan de juryleden Thijs Sluiter, Marieke Swinkels, Simonie van Heck, Jorine Heutik, Tirza Dingelstad en Fred Singels op werkbezoek. De tien finalisten worden bekendgemaakt op 15 augustus. De Bruin: “ Via LinkedIn, Facebook, Instagram, Tiktok en YouTube kan iedereen de filmpjes van de tien finalisten bekijken en zijn of haar stem uitbrengen op Schoonmaker van het Jaar 2023.”

Beleving en passie uitdragen

Het doel van de Schoonmaker van het Jaar-verkiezing is om de kwaliteit, beleving en passie van alle vakmensen nog meer uit te dragen en de schoonmaakbranche naar een nog hoger niveau te tillen.

  1. Vacatures

  2. Ministerie van Defensie

    Planner

    Ministerie van Defensie logo
  3. Ministerie van Defensie

    Hoofd Facilitair

    Ministerie van Defensie logo
Bekijk vacatures

Schoonmaaknieuws in je mailbox

Meld je aan en ontvang 2x per week de Service Management nieuwsbrief

Lees ook

  • Bloggisteren

    De gele kaart: signaal of stopbord? (Blog Bert van Boggelen)

    Een gele kaart roept altijd iets op. In het voetbal weet iedereen wat het betekent: pas op, je staat onder toezicht, maar je mag nog wel doorspelen. In de wereld van aanbestedingen en gedragscodes is dat niet anders, al blijkt de betekenis daar soms minder eenduidig te worden gelezen.

  • Bron: Gatsby.bot
    innovatie22 mei 26

    Gezien in de VS: humanoïde robots doen intrede in schoonmaakmarkt

    Humanoïde robots lijken langzaam hun weg te vinden naar de schoonmaakbranche. In de Verenigde Staten trok startup Gatsby deze maand de aandacht met een schoonmaakdienst waarbij een humanoïde robot appartementen schoonmaakt.

  • cao21 mei 26

    SIEV over nieuwe cao-schoonmaak: 'Stap in goede richting, maar maakt ondernemen niet eenvoudiger'

    De nieuwe cao voor de schoonmaaksector bevat volgens branchevereniging SIEV zowel positieve elementen als zorgpunten. Voorzitter Paul Fok spreekt van 'een stap in de goede richting', maar waarschuwt tegelijk dat met name mkb-ondernemers te maken krijgen met oplopende kosten en toenemende regeldruk.

  • innovatie21 mei 26

    Gezien in de media: glazenwassers Branderhorst over werken met een drone

    RTV Utrecht besteedde deze week aandacht aan een opvallende innovatie in de glazenwassersbranche: een drone die ramen reinigt op grote hoogte. Bij Hoog Catharijne in Utrecht liet schoonmaakbedrijf Branderhorst zien hoe de techniek inmiddels in de praktijk wordt ingezet.

Mijn artikeloverzicht

Onderwerpen aanpassen

Mijn artikeloverzicht kan alleen gebruikt worden als je bent ingelogd.

Inloggen

Uitgelicht door de redactie

Beeld: Arno Vredevoort, manager Technisch Beheer en Onderhoud bij Nij Smellinghe.

Ziekenhuis Nij Smellinghe gaat volledig gasloos: 'Je moet het lef, het geld en de mensen hebben'

  1. GesponsordDe échte sleutel tot continuïteit in schoonmaak
  2. Appèl verzorgt vanaf augustus catering Hogeschool Leiden
  3. Maastricht UMC+ koopt mobiele waterkering: 'Bereid je voor op klimaatadaptatie en denk verder dan wat je hebt meegemaakt'
  4. 6 voorbeelden van verduurzaming in de zorg
  5. Amabel Chiarito wint ISS Workplace Talent of the Year 2026
  6. Visie op schoonmaak cruciaal: deze drie kwaliteitscriteria hanteert TU Delft
  7. Schoonmaak-cao rond: meer loon en reiskostenvergoeding

Eerder verschenen

  1. Rijkswaterstaat schrapte duurzaamheid bij Zuidasdok: hoe zit dat intern?
  2. Rijksvastgoedbedrijf vervangt alle verlichting voor 2028
  3. Gentse ziekenhuizen testen hergebruik van ongeopend medisch materiaal
  4. Gesponsord'Wij zorgen dat inkoopprofessionals het verschil kunnen maken'
  5. Het Slotervaart (50.000m2): unieke rol voor FM in multi-tenant zorggebouw
  6. GesponsordManutan maakt duurzaam meubilair inkopen volwassen
  1. Opschalen facilitaire dienstverlening bij Defensie broodnodig: 'Geen tijd te verliezen'
  2. GesponsordRol kantoor anno 2026: 'Meer een sociale en inhoudelijke hub'
  3. Nieuwe schoonmaakaanbesteding TU Delft: 'Zonder ondergrens gaan leveranciers prijsduiken'
  4. Gemeente Amsterdam kiest voor Amstelgebouw voor 20.000 medewerkers
  5. Anders vastpakken is een (mooie) uitdaging
  6. Máxima Medisch Centrum start met digitaal bestellen maaltijden voor patiënten
  • Nieuwsbrieven
  • Klantenservice
  • Over Facto
  • Contact
  • Adverteren
  • Vacatures

Direct naar

  • Nieuws
  • Facto Magazine
  • Digimagazine
  • Boeken
  • Facto Academy
  • Partner of choice

Vakkennis

  • Management en organisatie
  • Werkplek
  • Duurzaamheid
  • Hospitality

  • Smart buildings
  • Young Facility
  • Catering
  • Schoonmaak

Ook interessant

  • Schoonmaakbedrijven
  • Arbo Online
  • Hybride werken
  • instagram
  • facebook
  • Facto LinkedIn

Facto is onderdeel van VMN media. Lees in ons manifest waar VMN media voor staat. Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Algemene Voorwaarden en Privacy en Cookie beleid | Privacy instellingen