EW Facility Services sluit zich aan bij duurzame samenwerking schoonmaakbedrijven

EW Facility Services sluit zich aan bij duurzame samenwerking schoonmaakbedrijven
V.l.n.r.: Dirk van Hedel (Gom), Jeannot Peijen (EW), Franne Jelske Anema (Asito) en Cas van Striep (CSU) (Bron: EW)

EW Facility Services heeft zich aangesloten bij het samenwerkingsverband tussen Gom, CSU en Asito om de schoonmaakbranche te verduurzamen. De schoonmaakbedrijven werken samen aan circulariteit en hergebruik, met als doel de verduurzaming van hun organisaties en de hele keten te versnellen.

'De branche kent dezelfde uitdagingen. Op duurzaamheid zouden we niet moeten willen concurreren en juist gezamenlijk oplossingen moeten vinden die bijdragen aan een betere en schonere wereld voor morgen', zegt Jeannot Peijen, duurzaamheidsmanager bij EW Facility Services.

Samen bereik je meer

Het samenwerkingsverband ontstond begin augustus, toen Gom, Asito en CSU een intentieverklaring ondertekenden om structureel samen te werken aan verduurzaming. 'Hoewel we elkaars concurrenten zijn, geloven we dat je op het gebied van duurzaamheid meer bereikt als je samen optrekt', schreven de schoonmaakbedrijven destijds op LinkedIn.

Gezamenlijke projecten

De samenwerking richt zich op meerdere thema’s, waarbij concrete projecten centraal staan. Een voorbeeld hiervan zijn de Gloovy Eco Gloves. De handschoenen zijn anderhalf jaar getest en de eerste schoonmaakbedrijven zijn inmiddels overgestapt. Vanaf 1 september stapt ook EW volledig over op deze duurzame variant.

De vier schoonmaakbedrijven benadrukken dat verduurzaming alleen lukt door samen te werken en roepen de rest van de branche op om zich vooral te melden en aan te sluiten.

NIEUW: ENTRA

Haal meer uit de energietransitie met ENTRA, platform voor duurzaamheidsmanagers en professionals. Onafhankelijk, actueel en altijd gericht op oplossingen.