Facto
  • Start gratis proefperiode
  • Inloggen
  • Werkplek
  • Hospitality
  • Duurzaam
  • Smart FM
  • Catering
  • Schoonmaakbedrijven
    • Actueel
    • Branche
    • Ondernemen
    • Sponsored Content
    • Interviews
    • Blogs
    • Magazines
  • Huisvesting
  • Facto Congres

Asito lanceert eigen Digitaal Service Platform voor efficiëntere schoonmaak

Gepubliceerd: 21 mei 2019Gewijzigd: 06 sep. 2023
Asito lanceert eigen Digitaal Service Platform voor efficiëntere schoonmaak

Schoonmaakbedrijf Asito slaat een enorme efficiencyslag bij grote objecten zoals Schiphol met een nieuw online navigatieplatform. Op het Asito Digitaal Service Platform worden facilitaire verstoringen op een digitale kaart uitgezet, zoals een omgevallen koffie. In het melden van een dergelijke verstoring ging voorheen veel tijd zitten, tegenwoordig navigeert het platform de dichtstbijzijnde schoonmaakkracht snel en direct naar de plek van de verstoring.Volg Service Management op LinkedIn:

Op grote objecten kost het veel tijd om verstoringen op tijd op te lossen, het komt weleens voor dat bijvoorbeeld een gemorst bekertje koffie langer op de grond ligt dan nodig is. Wouter Arkink, Innovatiemanager bij Asito, legt uit: “als iets moet worden opgeruimd, kreeg onze medewerker in het regiecentrum daarvan een melding. Het regiecentrum meldde dit bij de objectleider die op zijn beurt op zoek ging naar de schoonmaakkracht die het dichtst bij de verstoring in de buurt was. Dat deed hij door al onze medewerkers één voor één op te bellen, aangezien hij niet weet waar onze schoonmaakkrachten zich bevinden. De dichtstbijzijnde schoonmaakkracht moest dan alsnog op zoek naar de gemorste koffie. Een tijdrovend karwei, met als gevolg dat de rommel onnodig lang bleef liggen. Met het Asito Digitaal Service Platform is dat nu verleden tijd.”

Efficiency winst door uniek platform

Op het nieuwe platform worden signalen op een interactieve kaart aangemaakt, zodat schoonmaakkrachten direct kunnen reageren. Dit geeft schoonmaakkrachten meer autonomie en zorgt voor een grote efficiëntie slag.

Volgens Arkink maakt de app gebruik van digitale indoor kaarten: “het regiecentrum kan in de app aangeven waar de verstoring zich exact bevindt, waarna de dichtstbijzijnde schoonmaker automatisch een melding ontvangt. De app navigeert diegene vervolgens naar de precieze locatie van de verstoring. We werken door deze app niet alleen veel efficiënter, het vergroot eveneens de passagiersbeleving.”

Asito op zoek naar samenwerking facilitaire dienstverleners

De app is nu gebouwd voor de schoonmaak op Schiphol, maar een aangepaste variant is straks ook toe te passen op andere grote locaties. De app wordt in de toekomst een platform voor allerlei facilitaire verstoringen. Sensoren kunnen straks precies laten zien waar bijvoorbeeld een prullenbak geleegd moet worden, wanneer het kopieerapparaat onderhoud nodig heeft of wanneer een bepaalde plant water moet hebben. Tot nu toe was het doorspelen van sensor informatie naar de werkvloer ingewikkeld, het Digitaal Service Platform lost dit op.

De facilitaire taken zijn eventueel te koppelen aan verschillende medewerkers, dus niet alleen aan schoonmaakkrachten, maar ook aan beveiligers, conciërges enzovoort. Ketensamenwerking wordt daardoor een stuk gemakkelijker. Hiervoor zoekt Asito nog samenwerkingen met facilitaire partners.

 

 

Lees ook:
Asito ontwikkelt app voor schoonmaakopleidingen in ziekenhuizen
Webinar ‘Digitaliseren in de schoonmaak’: Begin klein en wacht niet te lang

Schoonmaaknieuws in je mailbox

Meld je aan en ontvang 2x per week de Service Management nieuwsbrief

Lees ook

  • Interclean16 apr. 26

    Interclean dag 3: bekroonde machines, slimme digitaliseringsoplossingen en verder kijken dan schoonmaak

    Op de derde beursdag van Interclean gingen we opnieuw op ontdekkingstocht langs exposanten en kennissessies die interessant zijn voor de Nederlandse markt. Dat leverde weer een frisse lading aan slimme innovaties en verrassende ontwikkelingen op, met onder andere bekroonde machines, slimme digitaliseringsoplossingen en duurzame concepten.

  • innovatie15 apr. 26

    Innovaties dag 2 Interclean: tabletten probiotica, autonome veegmachine en 'de kracht van water'

    Een rondtocht langs voor de Nederlandse markt relevante exposanten op de tweede dag van de Interclean, de woensdag, leverde weer tal van innovaties op. Van probiotische tabletten en protoypes tot aan een autonome veegmachine en "de kracht van water".

  • Interclean15 apr. 26

    Interclean dag 2: zonder digitale basis geen slimme AI in de schoonmaak

    Kunstmatige intelligentie lijkt welhaast overal te zijn. En zeker op de Interclean op diverse stands. Maar wie denkt dat AI vanzelf oplossingen biedt voor personeelstekorten, kostenstress en planningsproblemen, slaat een cruciale stap over. 'AI werkt alleen als de digitale fundering op orde is', stelt Lars Fröbel, director commercial & growth bij Zvoove Clean tijdens de tweede dag (woensdag) van de beurs in Amsterdam.

  • Interclean14 apr. 26

    Innovaties dag 1 Interclean: hoge productiviteit, wereldrecord en zeewier

    Een rondtocht langs voor de Nederlandse markt relevante exposanten op de eerste dag van de Interclean, de dinsdag, leverde tal van innovaties op. Die beogen een hoge productiviteit, zorgden voor een nieuw wereldrecord of weren polymeerplastics.

Mijn artikeloverzicht

Onderwerpen aanpassen

Mijn artikeloverzicht kan alleen gebruikt worden als je bent ingelogd.

Inloggen

Uitgelicht door de redactie

Beeld: Arno Vredevoort, manager Technisch Beheer en Onderhoud bij Nij Smellinghe.

Ziekenhuis Nij Smellinghe gaat volledig gasloos: 'Je moet het lef, het geld en de mensen hebben'

  1. GesponsordDe échte sleutel tot continuïteit in schoonmaak
  2. Appèl verzorgt vanaf augustus catering Hogeschool Leiden
  3. Maastricht UMC+ koopt mobiele waterkering: 'Bereid je voor op klimaatadaptatie en denk verder dan wat je hebt meegemaakt'
  4. 6 voorbeelden van verduurzaming in de zorg
  5. Amabel Chiarito wint ISS Workplace Talent of the Year 2026
  6. Visie op schoonmaak cruciaal: deze drie kwaliteitscriteria hanteert TU Delft
  7. Schoonmaak-cao rond: meer loon en reiskostenvergoeding

Eerder verschenen

  1. Rijkswaterstaat schrapte duurzaamheid bij Zuidasdok: hoe zit dat intern?
  2. Rijksvastgoedbedrijf vervangt alle verlichting voor 2028
  3. Gentse ziekenhuizen testen hergebruik van ongeopend medisch materiaal
  4. Gesponsord'Wij zorgen dat inkoopprofessionals het verschil kunnen maken'
  5. Het Slotervaart (50.000m2): unieke rol voor FM in multi-tenant zorggebouw
  6. GesponsordManutan maakt duurzaam meubilair inkopen volwassen
  1. Opschalen facilitaire dienstverlening bij Defensie broodnodig: 'Geen tijd te verliezen'
  2. GesponsordRol kantoor anno 2026: 'Meer een sociale en inhoudelijke hub'
  3. Nieuwe schoonmaakaanbesteding TU Delft: 'Zonder ondergrens gaan leveranciers prijsduiken'
  4. Gemeente Amsterdam kiest voor Amstelgebouw voor 20.000 medewerkers
  5. Anders vastpakken is een (mooie) uitdaging
  6. Máxima Medisch Centrum start met digitaal bestellen maaltijden voor patiënten
  • Nieuwsbrieven
  • Klantenservice
  • Over Facto
  • Contact
  • Adverteren
  • Vacatures

Direct naar

  • Nieuws
  • Facto Magazine
  • Digimagazine
  • Boeken
  • Facto Academy
  • Partner of choice

Vakkennis

  • Management en organisatie
  • Werkplek
  • Duurzaamheid
  • Hospitality

  • Smart buildings
  • Young Facility
  • Catering
  • Schoonmaak

Ook interessant

  • Schoonmaakbedrijven
  • Arbo Online
  • Hybride werken
  • instagram
  • facebook
  • Facto LinkedIn

Facto is onderdeel van VMN media. Lees in ons manifest waar VMN media voor staat. Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Algemene Voorwaarden en Privacy en Cookie beleid | Privacy instellingen