Belang van goede schoonmaak
Sinds het begin van de coronacrisis nam het aantal gezinnen dat de Voedselbank bezoekt toe met 8 procent, tot zo’n 38.000 huishoudens. Goede hygiëne is in deze tijd extra belangrijk, maar de juiste middelen hiervoor zijn niet voor iedereen even toegankelijk. Als familiebedrijven hebben CSU en Tzorg aandacht voor gezinnen, juist ook in deze tijd. Daarom bieden zij gezamenlijk de schoonmaakpakketten voor de Voedselbanken aan. Het pakket bevat verschillende schoonmaakmiddelen en -producten.
>> Lees ook: Waar kopen schoonmaakbedrijven het liefst reinigingsmiddelen?
Symbolische eerste overhandiging
Ester van der Linden-van der Heijden, familie aandeelhouder, reikt de eerste 250 pakketten op 7 december uit aan de lokale Voedselbank in Veghel, samen met Alfred de Weert, directeur Tendermanagement CSU en initiatiefnemer van de gift. Jan Janssen, voorzitter van de Voedselbank in Veghel, verdeelt de pakketten vervolgens in omliggende gemeenten als Uden, Oss en Cuijk. De resterende 9.750 pakketten verdeelt de Voedselbank door heel Nederland.
Een aangenaam en veilig thuis
Esmée Ficheroux, lid Raad van Bestuur CSU: “2020 was een bijzonder jaar, om het maar zacht uit te drukken. Daarom wilden wij, meer nog dan normaal, echt iets voor de mensen doen die het moeilijk hebben. Voldoende hygiëne en een veilige omgeving, maar ook gewoon een aangenaam huis, zijn belangrijker dan ooit voor de mentale en fysieke gezondheid van iedereen. Wie geen geld heeft om voedsel te kopen heeft vaak ook geen, of niet genoeg, schoonmaakbenodigdheden. Daar willen wij een bijdrage aan leveren.”
Alfred de Weert: “Dit is een initiatief dat heel goed bij ons past, als CSU en Tzorg. Het heeft directe impact, zo breed mogelijk, op de gemeenschap waarin we werken en leven. We hopen dat deze pakketten een beetje meer licht en lucht geven tijdens de feestdagen, bij mensen die aan het einde van dit bijzondere jaar wel een beetje hulp verdienen.”