Duurzame dinsdag: 454 duurzame initiatieven

Duurzame dinsdag: 454 duurzame initiatieven

Vandaag, 1 september 2020, is het Duurzame Dinsdag, een initiatief waar onder andere Asito aan meewerkt. De organisatie stelt de vraag of we terug gaan naar het 'oude normaal'? Of komen we duurzamer, socialer en uiteindelijk ook economisch sterker uit deze periode van crisis en transitie?Volg Service Management op LinkedIn:

Economische groei niet langer het uitgangspunt

Vandaag worden vernieuwende initiatieven uit de samenleving op verschillende manieren onder de aandacht van politiek Den Haag gebracht. Zo ontvangt Staatssecretaris Stientje van Veldhoven namens het kabinet de Duurzame Dinsdag koffer met 454 duurzame initiatieven van ondernemers, burgers en ngo’s. Daaronder zijn dit jaar opvallend veel ‘game changers’.

Uit een analyse van deze initiatieven blijkt dat we economische groei niet langer meer als hét medicijn zien voor een beter leven. De mens is onlosmakelijk deel van de natuur. Er klinkt een roep om een ander fundament, andere uitgangspunten. Dat gaat verder dan ‘verduurzamen van het bestaande’.

‘Het beleid op weg naar radicaal anders’

Hoogleraar Jan Jonker zal in zijn Duurzame Troonrede ‘het beleid op weg naar radicaal anders’ presenteren. Hij geeft zeven ‘breekijzers’ waarmee we het systeem het komende decennium kunnen verbouwen. Daarnaast heeft Maayke Damen van Excess Materials Exchange – een datingsite voor reststromen – uitgewerkte ideeën om de knelpunten in de huidige afvalstoffen wetgeving weg te nemen.

Nationaal energiecommissaris Ruud Koornstra heeft 40 ondernemers en wetenschappers geïnterviewd in het kader van een film die hij momenteel maakt. Zijn conclusie: we kunnen de klimaatdoelen in 2030 halen mits we de moed hebben om ons economisch systeem anders in te richten. De technologie, middelen, maatschappelijke innovatiekracht en het bewijs dat duurzaamheid het leven juist leuker (en niet soberder) maakt zijn ruim voor handen.

Met al deze gegevens gaat de organisatie in gesprek met Tweede Kamerleden. Het doel is om samen de transitie naar een duurzame samenleving te versnellen.

Duurzame Dinsdag via de livestream

Dit jaar wordt er een volledig online programma georganiseerd waar iedereen bij kan zijn. Dat kan via de website of Facebook pagina van Duurzame Dinsdag:

Lees ook: