Facto
  • Start gratis proefperiode
  • Inloggen
  • Werkplek
  • Hospitality
  • Duurzaam
  • Smart FM
  • Catering
  • Schoonmaakbedrijven
    • Actueel
    • Branche
    • Ondernemen
    • Sponsored Content
    • Interviews
    • Blogs
    • Magazines
  • Huisvesting
  • Facto Congres

Schoonmaakgroothandel Haagclean: 'Het gaat om het totaalconcept'

Gepubliceerd: 03 jul. 2017Gewijzigd: 06 sep. 2023
Schoonmaakgroothandel Haagclean: 'Het gaat om het totaalconcept'

Het is feest bij schoonmaakgroothandel Haagclean, het bedrijf bestaat dit jaar namelijk 25 jaar. Ter gelegenheid van het jubileum stonden de deuren van de groothandel afgelopen vrijdag wagenwijd open. Aan de Cobbenhagenstraat in Rijswijk werden - samen met verschillende partners - diverse interessante schoonmaakoplossingen gepresenteerd.

Een kwart eeuw geleden ging Ruud ter Smitte van start met zijn schoonmaakgroothandel. Het waren heel andere tijden, vertelt de oprichter. Haagclean was in die tijd echt een productleverancier. Vandaag de dag staat samenwerking met partners centraal. Die omslag is zo’n vijf jaar geleden ingezet. “We bieden een totaalconcept dat schoonmaakbedrijven en facilitair managers op gebied van schoonmaak en hygiëne ontzorgt.”

Wat dit in de praktijk betekent, wordt duidelijk bij het bekijken van de partners die zich vandaag presenteren op de locatie. “We ondersteunen de klant bij de zoektocht naar de beste oplossing”, vertelt Berry Helmes van Haagclean. “We werken samen met een groot aantal partijen en kunnen daardoor altijd de beste machines, materialen en middelen leveren.” Maar het gaat bij Haagclean vandaag de dag om veel meer dan leveren van schoonmaakproducten. “Dit totaalconcept geeft onze relaties de bouwstenen waarmee zij de schoonmaak in hun bedrijf of de schoonmaak bij hun klanten, kan optimaliseren. Denk aan begeleiding bij aanbestedingen, opleidingen en trainingen, een productpakket dat voldoet aan alle wettelijke eisen, het samenstellen van een speciale werkwagen die bijdraagt aan een efficiënte en resultaatgerichte werkwijze, deskundig advies over de hygiëneregels opgesteld door onder andere het LCHV en monitoring van de kosten en behaalde kwaliteitsresultaten.”

Open dag schoonmaakgroothandel Haagclean

We krijgen een rondleiding door het pand en komen daarbij een aantal interessante producten, oplossingen en diensten tegen. Buiten worden de oplossingen van Unger en Dibo gedemonstreerd, stuk voor stuk populaire producten die veel verkocht worden, vertelt Helmes. We gaan binnen verder bij Tork, dat een nieuwe dispenser laat zien, die onlangs op de beurs in Verona werd gelanceerd. “Het is een high capacity oplossing, die bedoeld is voor hele drukke toiletruimtes. Denk aan stadions, evenementengebouwen, schouwburgen. Waar in een kwartier tijd 1500 mensen naar het toilet gaan. De bundel handdoekjes is compressed, daar zitten 420 handdoekjes in. Er gaan vijf bundels in. Je hebt dus 2200 handdoekjes, die tussendoor bijgevuld kunnen worden.”

Mogelijkheden probiotische hygiëne

Jos Lamers van Chrisal vertelt over de mogelijkheden op het gebied van probiotische hygiëne. “Ook wij zijn inmiddels 25 jaar bezig en gespecialiseerd in de ontwikkeling en productie van innovatieve reinigings- en verzorgingsproducten voor een optimale en duurzame hygiëne. Op vlak van probiotische hygiëne zijn wij marktleider, zowel voor professionelen als particulieren. We hebben oplossingen in huis voor alle schoonmaakvraagstukken.”

We gaan verder naar Greenspeed, dat zich presenteert met een trolley, microvezelproducten en een groot aantal groene reinigingsmiddelen. “We werken al vele jaren samen met Greenspeed en vooral de microvezeloplossingen zijn zeer in trek, vertelt Helmes. Even verderop demonstreert Makita de nieuwste rugstofzuiger. “De accucapaciteit is flink verbeterd, daardoor is de stofzuiger comfortabel en kun je er prettig mee werken.”

Tegenover Makita laat MTS Euro Products zich zien. Het bedrijf uit Maassluis biedt onder meer een uitgebreid gamma aan dispensers, poetslappen, poets- en toiletpapier en absorberende materialen. Ook CCP International is te gast. “Zij zijn onze partner in reinigings- en conserveringsproducten en bieden voor elk vraagstuk een passende oplossing op maat.” Ook diverse stofzuigers van Nilfisk en (schrob)machines van Tomcat hebben een plekje gekregen in de ruimte van de groothandel.

Schoonmaakopleidingen en begeleiding
bij aanbestedingen

Boven schuiven we aan bij Corrie Botermans, Claudia Cornelissen en Peter van Emmerik van Perfect Plan Opleidingen, dat zich speciaal richt op kleine en middelgrote schoonmaakbedrijven. “De samenwerking is erg goed. Kwalitatief goed schoonmaakwerk vraagt om goede opleidingen. We horen van onze klanten bijzonder enthousiaste verhalen over de opleidingen van Perfect Plan. Dat is een heel goed teken.” Naast de opleider zit Ronald Ruchti van Ruchti Interim Management & Advies. Samen met zijn collega begeleidt hij klanten bij aanbestedingen, zowel inschrijvers als opdrachtgevers. “Vooral voor kleine schoonmaakbedrijven is inschrijven op een aanbesteding geen gesneden koek. Er komt vaak heel wat bij kijken. Daar kunnen wij de klant bij van dienst zijn.”

‘Het is écht een wisselwerking’

Aan het eind van de rondleiding treffen we Haagclean-oprichter Ruud ter Smitte nogmaals, bij de collega’s van Diversey/Taski. De verschillende partners die aanwezig zijn en hun producten en diensten tonen, maken wel duidelijk dat een groothandel vandaag de dag heel veel meer is dan een aanbieder van materialen, middelen en machines. “Het gaat om de hele keten, van A tot Z. En daarvoor hebben wij onze partners nodig. Het is écht een wisselwerking.”

Bekijk hieronder alle foto’s:

Lees ook:
Schoonmaakgroothandel Haagclean viert 25-jarig jubileum met open dag

  1. Vacatures

  2. Ministerie van Defensie

    Receptionist MRC

    Ministerie van Defensie logo
  3. Ministerie van Defensie

    Planner

    Ministerie van Defensie logo
  4. Ministerie van Defensie

    Hoofd Facilitair

    Ministerie van Defensie logo
Bekijk vacatures

Schoonmaaknieuws in je mailbox

Meld je aan en ontvang 2x per week de Service Management nieuwsbrief

Lees ook

  • Sanitair8 nov. 24

    Tork lanceert tijdbesparende OptiServe Toiletpapier Systeem

    Tork lanceerde deze week het Tork OptiServe Toiletpapier Systeem. Het systeem bestaat uit hulsloos toiletpapier. Dit zorgt voor veel minder afval in vergelijking met traditionele systemen die gebruik maken van kartonnen hulzen. Hiermee verbetert het de efficiëntie van facilitair managers en hun teams en vermindert het de impact op het milieu.

  • dispenser24 mei 24

    WEPA presenteert nieuwe HYGINITY-dispenser serie

    WEPA Professional combineert haar kernwaarden gebruiksvriendelijkheid, duurzaamheid en hygiëne in de nieuwe HYGINITY-dispenser serie. Op Interclean Amsterdam presenteerde het merk voor het eerst deze nieuwe dispenser serie aan het publiek. Met de nieuwe serie dispensers wil WEPA nieuwe normen neerzetten op het gebied van hygiënepapier en functionele sanitaire oplossingen.

  • dispenser19 mrt. 24

    Carel Lurvink introduceert duurzame CaluCare Elite dispensers

    Onlangs heeft Carel Lurvink een nieuwe lijn sanitaire dispensers geïntroduceerd. Onder de merknaam CaluCare Elite brengt de Enschedese organisatie diverse dispensers, afvalbakken en andere toiletaccessoires op de markt.

  • Sanitair22 jan. 24

    Tork Natural handdoeken en toiletpapier zijn zacht en duurzaam

    Voor de algemeen bruine duurzame papieren handdoeken en toiletpapier is een stijlvol alternatief gekomen. Voor de nieuwe Tork Natural hygiëneproducten hebben experts ruw in zacht veranderd en kwaliteit een nieuwe kleur gegeven. De handdoeken en toiletpapier zijn bovendien gemaakt van volledig gerecyclede vezels.

Mijn artikeloverzicht

Onderwerpen aanpassen

Mijn artikeloverzicht kan alleen gebruikt worden als je bent ingelogd.

Inloggen

Uitgelicht door de redactie

Kantoor Rijkswaterstaat in Utrecht. Beeld: Shutterstock.

Rijkswaterstaat schrapte duurzaamheid bij Zuidasdok: hoe zit dat intern? 

  1. GesponsordGedrag bepaalt succes van herbruikbare bekers op kantoor
  2. Circulair kantoormeubilair: van ambitie naar praktijk
  3. Deze FM'ers wisselden begin 2026 van baan
  4. Slimme afvalbak helpt tegen voedselverspilling: meten in plaats van gokken
  5. GesponsordDe échte sleutel tot continuïteit in schoonmaak
  6. Appèl verzorgt vanaf augustus catering Hogeschool Leiden
  7. 6 voorbeelden van verduurzaming in de zorg

Eerder verschenen

  1. Amabel Chiarito wint ISS Workplace Talent of the Year 2026
  2. Visie op schoonmaak cruciaal: deze drie kwaliteitscriteria hanteert TU Delft
  3. Schoonmaak-cao rond: meer loon en reiskostenvergoeding
  4. Rijksvastgoedbedrijf vervangt alle verlichting voor 2028
  5. Ziekenhuis Nij Smellinghe gaat volledig gasloos: 'Je moet het lef, het geld en de mensen hebben'
  6. Gentse ziekenhuizen testen hergebruik van ongeopend medisch materiaal
  1. Maastricht UMC+ koopt mobiele waterkering: 'Bereid je voor op klimaatadaptatie en denk verder dan wat je hebt meegemaakt'
  2. Gesponsord'Wij zorgen dat inkoopprofessionals het verschil kunnen maken'
  3. Het Slotervaart (50.000m2): unieke rol voor FM in multi-tenant zorggebouw
  4. GesponsordManutan maakt duurzaam meubilair inkopen volwassen
  5. Opschalen facilitaire dienstverlening bij Defensie broodnodig: 'Geen tijd te verliezen'
  6. GesponsordRol kantoor anno 2026: 'Meer een sociale en inhoudelijke hub'
  • Nieuwsbrieven
  • Klantenservice
  • Over Facto
  • Contact
  • Adverteren
  • Vacatures

Direct naar

  • Nieuws
  • Facto Magazine
  • Digimagazine
  • Boeken
  • Facto Academy
  • Partner of choice

Vakkennis

  • Management en organisatie
  • Werkplek
  • Duurzaamheid
  • Hospitality

  • Smart buildings
  • Young Facility
  • Catering
  • Schoonmaak

Ook interessant

  • Schoonmaakbedrijven
  • Arbo Online
  • Hybride werken
  • instagram
  • facebook
  • Facto LinkedIn

Facto is onderdeel van VMN media. Lees in ons manifest waar VMN media voor staat. Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Algemene Voorwaarden en Privacy en Cookie beleid | Privacy instellingen