Werkloosheid stijgt: ook iets meer WW-uitkeringen in schoonmaakbranche

Werkloosheid stijgt: ook iets meer WW-uitkeringen in schoonmaakbranche

De werkloosheid in Nederland is in september 2025 gestegen naar 4,0 procent van de beroepsbevolking. Dat is het hoogste niveau in vier jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook in de schoonmaakbranche nam het aantal WW-uitkeringen toe, blijkt uit cijfers van het UWV.

In totaal waren er in september 409 duizend werklozen; dat is 4 procent van de beroepsbevolking. In de afgelopen drie maanden kwamen er gemiddeld 8.000 werklozen per maand bij. Dat waren zowel mensen die hun baan verloren als mensen die vanuit de niet-beroepsbevolking op zoek gingen naar werk en niet direct werk vonden.

De stijging van de werkloosheid deed zich vooral voor onder mensen van 25 jaar en ouder.

WW-uitkeringen vrijwel stabiel, maar hoger dan vorig jaar

Het aantal lopende WW-uitkeringen bleef in september nagenoeg gelijk, aldus het CBS: 187.400 in totaal. Ten opzicht van de maand daarvoor is dat ongeveer gelijk gebleven, maar vergeleken met een jaar eerder is er sprake van een stijging van 8,8 procent (+15.100 uitkeringen). In vrijwel alle sectoren nam het aantal uitkeringen toe.

Schoonmaakbranche: lichte stijging WW-uitkeringen

Zo ook in de schoonmaakbranche. In de schoonmaakbranche keerde het UWV in september 2.376 WW-uitkeringen uit. Dat is een lichte stijging (1,15 procent) ten opzichte van augustus (2.349 uitkeringen).

Vergeleken met september 2024 (2.202 uitkeringen) is sprake van een toename van ruim 7,9 procent.