Verdachten in zaak overleden treinschoonmaker voorlopig vrij

Verdachten in zaak overleden treinschoonmaker voorlopig vrij

Twee mannen die worden verdacht van betrokkenheid bij de dood van een treinschoonmaker na het drinken van vloeibare MDMA, mogen hun proces voorlopig in vrijheid afwachten. De rechtbank heeft hun voorlopige hechtenis geschorst. De verdenkingen tegen de mannen blijven ernstig.

In juli 2024 raakten twee treinschoonmakers onwel na hun dienst op het opstelterrein bij Utrecht Centraal. Uit onderzoek bleek dat zij hadden gedronken uit bierflesjes waarin vloeibare MDMA zat. Beide mannen werden naar het ziekenhuis gebracht. Een 49-jarige schoonmaker uit Amsterdam overleed een dag later. Een 63-jarige collega uit Utrecht overleefde het incident, maar hield er volgens het Openbaar Ministerie blijvend letsel aan over.
Volgens het Openbaar Ministerie waren de afgesloten flesjes achtergelaten in een doos achter in een treincoupé. De twee verdachten zouden de vloeibare MDMA in de flesjes hebben gedaan, de flesjes weer hebben afgesloten en in een doos hebben gedaan. De mannen worden onder meer verdacht van doodslag en poging tot doodslag. Zij ontkennen betrokkenheid.

Voorlopige hechtenis geschorst
De verdachten hebben ruim acht maanden in voorlopige hechtenis gezeten. De rechtbank heeft nu besloten die hechtenis te schorsen. Dat betekent niet dat de verdenkingen zijn vervallen. De mannen mogen geen contact hebben met medeverdachten en bepaalde getuigen en mogen Nederland niet verlaten. Ook moeten zij beschikbaar blijven voor politie en justitie.

Ook verdenking na incident in Capelle
De twee mannen worden daarnaast verdacht van betrokkenheid bij een soortgelijk incident in Capelle aan den IJssel. Daar raakte in december 2024 een destijds 46-jarige man onwel nadat hij vloeibare MDMA had gedronken. Volgens de politie liep hij daarbij zwaar blijvend letsel op.
De inhoudelijke behandeling van de strafzaak staat gepland voor november.

Mijn artikeloverzicht kan alleen gebruikt worden als je bent ingelogd.