Facto
  • Start gratis proefperiode
  • Inloggen
  • Werkplek
  • Hospitality
  • Duurzaam
  • Smart FM
  • Catering
  • Schoonmaakbedrijven
    • Actueel
    • Branche
    • Ondernemen
    • Sponsored Content
    • Interviews
    • Blogs
    • Magazines
  • Huisvesting
  • Facto Congres

Blog Maureen Hermens: Juist wat je niet zegt, maakt indruk

Gepubliceerd: 08 jun. 2023Gewijzigd: 06 sep. 2023
Blog Maureen Hermens: Juist wat je niet zegt, maakt indruk

Zoveel mensen, zoveel wensen en karakters. Alle verschillende neuzen in een team dezelfde kant op krijgen, hoe doe je dat? Maureen Hermens, ambulant objectleider van 17 locaties bij EW Facility Services, schreef er een blog over. "Mensen zijn voor mij heel belangrijk. Ik ben loyaal en verwacht van de ander dat dit wederzijds is."

"Laatst zei één van mijn medewerkers ‘Ik doe extra mijn best als Maureen op locatie komt’. Ik moest daar echt even over nadenken. Ben ik zo streng? Nee, dat was het niet. De opmerking zette mij aan het denken”, schrijft Maureen Hermens in haar blog op de website van EW.

Hermens vindt het een eer dat zij is uitgeroepen tot Leidinggevende van het Jaar 2022 door de Golden Service Awards. Maar, zo stelt ze "in feite doe ik gewoon mijn werk. En dat vind ik toevallig ook nog heel erg leuk." Ze vervolgt: "Het bijzondere was dat toen mijn collega's hoorden dat ik genomineerd was, ze mij opeens dingen vertelden die ze normaal niet zouden zeggen. ‘Jij bent zo betrokken bij je teamsleden’ en ‘Je blijft altijd zo kalm’. Dat ik een mensenmens ben, weet en voel ik zelf ook. Maar dat anderen het ook zo ervaren, is wel heel fijn. Mensen zijn voor mij heel belangrijk. Ik ben loyaal en verwacht van de ander dat dit wederzijds is."

Ze heeft een heel gemêleerd team van collega's van allerlei nationaliteiten. "Met de één bouw je sneller en makkelijker een band op dan met de ander. Zeker als het mensen betreft die tijdelijk in Nederland zijn. Ik betrek ze zoveel mogelijk bij alles, geef ze persoonlijke aandacht, vraag hoe het met ze gaat en ga op een vriendschappelijke manier met ze om. Zo hoop ik, voor de tijd dat we samenwerken, een goede spirit te creëren."

> Ik wil iemand kunnen vertrouwen.

Kalmte bewaren

De opmerking ‘Jij blijft altijd zo kalm’, vond ik bijzonder omdat ik voor mijn gevoel van binnen soms best flink kan balen. Klaarblijkelijk weet ik dat heel goed te verbergen. Gelukkig, want juist wat je niet zegt, maakt indruk. Als ik ergens van baal, dan kan ik ook echt wel even streng zijn. In dat geval zeg ik altijd: ‘ik ben niet boos op jou, maar op wat je gedaan hebt, of op wat je juist niet gedaan hebt'. Dit gebeurt overigens maar heel zelden, alleen als iemand mijn vertrouwen geschonden heeft. Dat vind ik wel een ding, in zo’n geval lukt het me dan ook om strenger te zijn. Ik wil iemand kunnen vertrouwen."

Geen superwoman

"Als leidinggevende word je altijd getest. Ook ik. Het is menseigen om te kijken waar iemands grenzen liggen, bewust en onbewust. Ik vergelijk het altijd met school. Op het moment dat je een nieuwe leraar kreeg, ging je toch kijken hoe ver je kon gaan bij zo iemand. Dat voelde je haarfijn aan. En in mijn geval is dat niet anders. Ik ben ooit als Housekeeper begonnen. Dus ik weet wat voor een werk het is en hoeveel tijd het kost. Binnen mijn panden probeer ik alles een keer gedaan te hebben zodat ik weet waar ik het over heb en wat ik kan zeggen tegen mijn mensen. Dat vind ik belangrijk. Als je weet waar je over praat, ben je realistischer en dat waarderen mensen."

  1. Vacatures

  2. Ministerie van Defensie

    Receptionist MRC

    Ministerie van Defensie logo
  3. Ministerie van Defensie

    Planner

    Ministerie van Defensie logo
Bekijk vacatures

Schoonmaaknieuws in je mailbox

Meld je aan en ontvang 2x per week de Service Management nieuwsbrief

Lees ook

  • werkgeverschap16 dec. 24

    Blog Saskia Stender (Vakblad Voedingsindustrie): Gezonde werkcul­tuur

    Hygiëne in de voedingsindustrie laat geen ruimte voor half werk: de kwaliteit van je eindproduct en de gezondheid van de consument staan voorop. Dat is een feit. Nóg een feit: over voedselveiligheid maak je geen compromissen. Maar hoe zit het met de veiligheid van de mensen die daar dag in dag uit voor zorgen?

  • Opleiden16 dec. 24

    13 procent van 25- tot 65-jarigen volgt korte opleiding voor werk

    Veel schoonmaakondernemers doen er alles aan om hun personeel bij te scholen. Bijvoorbeeld op het gebied van taal, innovatie en kwaliteit. Uit cijfers van het CBS blijkt dat 13 procent van de 25- tot 65-jarigen ook gebruikmaakt van deze mogelijkheden.

  • Vitaliteit20 nov. 24

    Schrikbarend veel arbeidsmigranten hebben mentale problemen

    Laagbetaalde arbeidsmigranten kampen veel vaker dan Nederlandse werkenden met mentale klachten. Dat komt naar voren uit een enquête die het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft laten houden onder enkele duizenden mensen, voor het merendeel afkomstig uit Oost-Europese EU-lidstaten. Verantwoordelijk minister Eddy van Hijum noemt de aantallen "schrikbarend hoog".

  • schoonmaakcontract8 nov. 24

    Buswassers Noord-Nederland in onzekerheid over baan

    Ruim veertig buswassers in Friesland, Groningen en Drenthe dreigen de dupe te worden van een nieuwe aanbesteding van het schoonmaakwerk voor de bussen van Qbuzz. De schoonmakers weten niet zeker of ze na 15 december nog werk hebben, zo laat vakbond CNV weten. Zij willen dat Qbuzz en het nieuwe schoonmaakbedrijf HSU zich aan de Schoonmaakcode houden en de garantie geven dat de huidige schoonmakers hun baan behouden.

Uitgelicht door de redactie

Beeld: Floris Doeglas, projectleider energiebesparing bij de Rijksuniversiteit Groningen.

Verduurzaming kennisinstellingen: RUG bespaart op schoonmaak, koffiezetapparaten en printers

  1. Albron verzorgt komende jaren voeding patiënten Radboudumc
  2. PHI Factory bestaat 10 jaar 'We durven kwetsbaar te zijn'
  3. GesponsordManutan maakt impact refurbished meubilair inzichtelijk
  4. Oproep: bij wie mag Facto een hapje mee-eten?
  5. Dit zijn de 5 best gelezen artikelen in mei 2026
  6. Maybrit Admiraal en Joyce Biesheuvel te gast in volgende Facto Podcast
  7. Jan Tromp start als manager facilitair bedrijf bij Gelre ziekenhuizen

Mijn artikeloverzicht

Mijn artikeloverzicht kan alleen gebruikt worden als je bent ingelogd.

Inloggen

of maak een account aan

Eerder verschenen

  1. Facto Facts: terugblik op de eerste twee thema's
  2. GesponsordGedrag bepaalt succes van herbruikbare bekers op kantoor
  3. Rijkswaterstaat schrapte duurzaamheid bij Zuidasdok: hoe zit dat intern?
  4. Circulair kantoormeubilair: van ambitie naar praktijk
  5. Deze FM'ers wisselden begin 2026 van baan
  6. Slimme afvalbak helpt tegen voedselverspilling: meten in plaats van gokken
  1. GesponsordDe échte sleutel tot continuïteit in schoonmaak
  2. Appèl verzorgt vanaf augustus catering Hogeschool Leiden
  3. 6 voorbeelden van verduurzaming in de zorg
  4. Amabel Chiarito wint ISS Workplace Talent of the Year 2026
  5. Visie op schoonmaak cruciaal: deze drie kwaliteitscriteria hanteert TU Delft
  6. Schoonmaak-cao rond: meer loon en reiskostenvergoeding
  • Nieuwsbrieven
  • Klantenservice
  • Over Facto
  • Contact
  • Adverteren
  • Vacatures

Direct naar

  • Nieuws
  • Facto Magazine
  • Digimagazine
  • Boeken
  • Facto Academy
  • Partner of choice

Vakkennis

  • Management en organisatie
  • Werkplek
  • Duurzaamheid
  • Hospitality

  • Smart buildings
  • Young Facility
  • Catering
  • Schoonmaak

Ook interessant

  • Schoonmaakbedrijven
  • Arbo Online
  • Hybride werken
  • instagram
  • facebook
  • Facto LinkedIn

Facto is onderdeel van VMN media. Lees in ons manifest waar VMN media voor staat. Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Algemene Voorwaarden en Privacy en Cookie beleid | Privacy instellingen